Spieki kwarcowe Laminam

Spiek kwarcowy to jeden ze sposobów na uzyskanie efektu prawdziwego kamienia bez niegodności związanych z jego montażem. Żeby zastosować duże i grube płyty z granitu czy trawertynu, trzeba zbudować podkonstrukcję, która zabiera sporo miejsca. Nie ma takiej potrzeby, gdy zastosujemy spiek kwarcowy.

Spieki są produkowane ze zmielonych skał granitowych z dodatkiem glinek, topników skaleniowych i barwników. Na spodzie mogą mieć siatkę wzmacniającą. Te płyty mają barwioną powierzchnię, często z efektem metalicznym. Wzory nawiązują do łupków, mik, piaskowców, granitów, marmurów.

Płyty ze spieków kwarcowych są bardzo twarde, mocne, odporne na plamy, uderzenia, ścieranie i zarysowanie. Można je stosować w każdym pomieszczeniu do wykonywania okładzin ścian, obudowywania kominków, parapetów, jako blaty kuchenne. Spiek kwarcowy jest także wykorzystywany do wykańczania mebli, na przykład w zabudowach kuchennych.

Dlaczego Laminam?

Laminam jest producentem wielkoformatowych płyt wykonanych ze spieków kwarcowych. Firma istnieje od 2001 roku i przez kilkanaście lat zbudowała niezwykle mocną pozycję w szeroko rozumianej branży „dom i wnętrze”. Jej produkty są znane na całym świecie, a od kilku lat marka obecna jest również w Polsce. W Warszawie odwiedzić można jedyny w tej części Europy showroom włoskiego producenta.

O skali rozwoju firmy doskonale świadczy decyzja o otwarciu dwóch nowych, ultranowoczesnych zakładów produkcyjnych we włoskim regionie Parma oraz rosyjskim mieście Balabanovo.

W 2016 roku marka Laminam nagrodzona została jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie designu — Red Dot Award. Prestiżowe wyróżnienie, „Red Dot: Best of the Best”, otrzymała płyta Laminam Star Maker. Produkt projektu światowej klasy designera Maca Stopy powstał we współpracy z polskim oddziałem firmy, a na żywo można go podziwiać w nowoczesnym kompleksie biurowym Warsaw Spire.

Spieki kwarcowe Laminam powstają z dbałością o środowisko i zdrowie użytkowników. Naturalne komponenty, zastosowanie technologii zakładających niskie zużycie energii, brak emisji trujących substancji i minimalna emisja CO2, a także w pełni odnawialne produkty — to filary ekologicznego podejścia marki.

Spieki kwarcowe marki Laminam to kompozycja naturalnych materiałów, w szczególności kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych i pigmentów ceramicznych.Granulat z powyższych surowców zostaje najpierw sprasowany. Następnie stosowana jest innowacyjna technologia spiekania granulatu, który wypalany jest w temperaturze 1220 stopni. Dzięki tej metodzie powstają wielkoformatowe płyty Laminam, które są idealnie płaskie i mogą być docinane na konkretny wymiar z bardzo dużą dokładnością.

Powierzchnie spieków kwarcowych Laminam mają różne wykończenia, możesz zobaczyć je poniżej: